S İ F A H A N E M

Hizmetlerimiz

FİZİK TEDAVİ.

Belirli elektrik akımları verilerek, sıcak ya da soğuk dokunuşlarla yapılan uygulamalar yapılarak kişinin rahatsız olduğu ve ağrısının bulunduğu bölgeye belirli masaj yaparak uygulanmalıdır.

Fizik tedavi sırasında pek çok makine ile pek çok farklı cihazlara başvurulmaktadır. Tabi bu noktada, kişinin rahatsızlığı göz önünde bulundurularak ve tedaviye verdiği geri dönüş bir hayli önem arz etmektedir. Genelde tedavilerde; magnetoterapi, ozon tedavisi, traksiyon, mezoterapi, kas güçlendirici, ultrason bu tedavi yöntemi esnasında kullanılan bazı cihazlar ve uygulamalardır.

Fizik tedavinin amaçları arasında, zarar gören ya dahasar gören eklem ya da yumuşak dokuları onarmada kullanılıyor. Eklemlerde ağrı, kireçlenme, bel tutması, sırt ağrısı gibi rahatsızlıklar için birebirdir. Fizik tedavi, rehabilitasyon merkezlerinde bu konu dauzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Burada önemli olan nokta fizik tedavinin dışarıdan uygulanması ve hissedilen ağrıların azaltılması ve bunun beraberinde eklem hareketliliğinin sağlanmasıdır. Aynı zamanda, işlevini yitiren bölgeler için eski aktifliğinin yerine getirilmesi temin edilmektedir.